Jste zde

Ondřej Král o extraligovém finále a ME juniorů

Ondřej Král je vycházející hvězdou českého badmintonu. Ve světovém juniorském žebříčku ho v singlu najdeme na 22. místě a v deblu mu patří 30. pozice. O uplynulém víkendu se zúčastnil svého prvního extraligového finále seniorů a již nadcházející víkend bude bojovat na mistrovství Evropy juniorů ve Francii. V našem rozhovoru zjistíte, jak si extraligové finále užil, s jakou hraje raketou nebo co je jeho badmintonovým snem.

Ondro, představ se prosím badmintonovým fanouškům.

Je mi 17 let a pocházím z Mostu. Poslední rok ale trénuji a hraji v Českém Krumlově, kam jsem v září přestoupil z mateřského klubu BK TJ Baník Most. Moje hlavní disciplína je dvouhra, pravidelně nastupuji i do čtyřhry.

O víkendu jsi se zúčastnil svého prvního extraligového finále. Jaký to pro tebe byl víkend a jak jsi byl spokojen se svým výkonem a výkonem celého týmu?

Celý víkend jsem si velmi užil. V hale byla výborná atmosféra a turnaj byl velmi dobře zorganizovaný. Před sezónou jsme si dali cíl postoupit do Play-Off. To se nám podařilo, a proto můžeme být spokojeni. V semifinále a následně v boji o 3. místo se nám ale nepovedly nějaké zápasy a tak jsme bohužel skončili na 4. místě. Se svým výkonem jsem spokojený jen napůl. V sobotu jsem odehrál dva dobré zápasy a přispěl týmu jedním bodem po vítězství ve dvouhře. V neděli se mi nepodařilo zvítězit ani v jednom zápase, což mě velmi mrzí.

Již tento víkend tě čeká ME juniorů ve Francii. S jakým odhodláním a cílem do Francie odjíždíš?

V soutěži družstev chceme postoupit do čtvrtfinále a bojovat o medaile. Čtvrtfinále budu považovat za úspěch i v individuální soutěži. Turnaj je ale dlouhý a všechny zápasy budou velmi náročné. Jsem připravený dát do každého zápasu všechno a bojovat o co nejlepší umístění.

Od začátku roku jsi změnil raketu a z Brave Sword 12L jsi přešel k Jet Speed 12. Co stálo za touto změnou a jak bys právě JS12 hodnotil?

Raketa Jet Speed 12 je těžší a více vyvážená do hlavy než Brave Sword 12L. Je to perfektní volba pro útočné hráče hlavně pro singlisty. Zároveň umožňuje dobrou kontrolu úderů.

Jaké jsou tvoje další koníčky mimo badminton?

Mimo badminton a školu už toho moc nestíhám. Rád poslouchám hudbu, koukám na filmy, Občas si najdu chvilku na hru na počítači.

Jaký je tvůj badmintonový sen?

Jako asi každý sportovec mám sen dostat se na Olympijské hry, chtěl bych si zahrát na Mistrovství Evropy a mistrovsví světa v kategorii dospělých. V tuto chvíli se soustředím na Mistrovství Evropy juniorů, chci uhrát co nejlepší výsledek.

Děkujeme a přejeme mnoho budoucích úspěchů.