Jste zde

Strhující finále extraligy 2012

Dramatické vyvrcholení a vynikající badminton nabídnul finálový turnaj Compo extraligy 2012, který se konal v hale brněnského Campusu.

Sobotní semifinálová utkání dopadly dle papírových předpokladů. V prvním duelu si Jehnice hladce poradily s oslabeným týmem Dobrušky v poměru 6:2. I druhý favorizovaný celek Benátky nad Jizerou ovládnul své semifinále a zvítězil v utkání s Meteorem Praha-Radotín 5:1.

Nedělní program otevřel souboj o třetí místo, které vybojoval Meteor Praha. Pozornost všech diváků se ale již upínala k finálovému utkání Sokol Veselý Brno Jehnice - BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Poslední dva ročníky extraligy dospěly až do prodloužení finálových zápasů, kde vítězství v obou případech získaly Jehnice v poměru 6:5. Účast všech hvězd, jak v týmu Jehnic, tak v dresu Benátek slibovala opět mimořádně vyrovnaný souboj.

V prvním utkání v dramatické koncovce zvítězil indonéský pár v dresu Benátek a zařídil tak první bod pro hosty. Vývoj pro Jehnice otočily singly, kde Koukal ani Angunni nezaváhali. Překvapivé vítězství na stranu Benátek šlo v prvním mužském deblu. Vitvera s Jelínkem porazili Bitmana s Morenem a skóre na stranu Benátek strhla čtyřhra žen. Finále pokračovalo jako na houpačce. Bitman porazil Jelínka, Vícen dramaticky Okvanu a skóre hovořilo opět pro Jehnice. Vyrovnání na 4:4 ve zřejmě nejkrásnějším zápase finále zařídil Provazník s Fröhlichem proti Koukalovi s Kohoutkem, a tak se šlo do prodloužení. Mladíček Mendrek získává důležitý první bod pro Jehnice, Megawati vyrovnává na 5:5, ale závěrečná smíšená čtyřhra připadá na stranu Jehnic a utkání je rozhodnuto - 6:5 pro Jehnice.

Historie se tak opět opakuje. Potřetí za sebou získává titul mistra extraligy tým Jehnic a  opět nejtěsnějším možným rozdílem 6:5 v prodloužení. Hráči obou týmů předvedli vynikající výkony, které ocenila zaplněná brněnská hala, a zaslouží si uznaní za skvělou prezentaci badmintonu.