Jste zde

Ohlédnutí za OH v Londýně 2012

Hry 30. letní olympiády byly včera na stadionu ve Wembley slavnostně ukončeny. Tento mimořádný sportovní svátek nabídnul divákům mnoho skvělých sportovních výkonů a český fanoušek je jistě se ziskem deseti cenných kovů velmi spokojen.

Turnaj badmintonistů skončil již minulý týden a finálové zápasy nabídnuly dramatickou podívanou a skvělý badminton. Čeští zástupci v turnaji zanechali pozitivní stopu. Petr Koukal, po úvodní jasné prohře s Taufikem Hidayatem, předvedl dobrý výkon proti Abianovi ze Španělska a i přes prohru ve třetím setu se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Ještě lepší pocity ze svých výkonů má jistě Kristina Gavenholt. Po úvodní prohře s Němkou Schenk dokázala porazit Ukrajinku Larisu Grigu ve třetím setu 21:15 a radovala se ze zasloužené výhry v olympijském turnaji, která však na postup nestačila.

Finálové duely ovládli zástupci Číny. Ve všech 5 disciplínách triumfovali hráči této badmintonové velmoci a především finále Lin Dana s Lee Chong Weiem z Malajsie nabídnulo strhující podívanou. Výsledky všech finálových zápasů naleznete zde.Favorizovaný korejský debl Lee Yong Dae a Jung Jae Sung získal tentokrát bronz. Na nádherný zápas o bronzovou medaili plný zvratů se můžete podívat zde.

Na hrách v Lonýdně jsme byli svědky mnoha skvělých sportovních výkonů a nezbývá nám než se těšit na další hry, které hostí Rio De Janeiro.

VICTOR - INNOVATION AND PASSION


Nahoru