Jste zde

Poznejte hlavního trenéra VICTOR Michala Turoně

Michal Turoň se připojil do týmu VICTOR v průběhu loňského roku a hned od začátku se stal jednou z nejvýznamnějších posil. Zjistěte více o Michalových badmintonových kempech, o tom jak tráví svůj volný čas nebo co ho dokáže potěšit. 

dsc_0632.jpg

Ahoj Michale, představovat tě badmintonové veřejnosti není vůbec nutné. Všichni tě znají jako vynikajícího hráče a trenéra, který badmintonem žije na 120%. Řekni nám co je momentálně tvoje hlavní náplň práce a co tě nejvíce zaměstnává?

Zdravím všechny čtenáře! Dělám toho tolik (a tak intenzivně), že jde stěží říct, co mě zaměstnává nejvíc. Trénuji děti a mládež v naší MT Academy, dospělé hráče v tréninkové skupině, mám skupinové tréninky pro amatérské hráče, každý den individuální tréninky, každý měsíc camp a v poslední době už připravujeme léto, kde kromě badmintonových soustředění nově spouštíme i sportovní tábory pro děti. Musím říct, že bez manželky, která pracuje se mnou, by se to nedalo zvládnout. Tím se dostávám k další velmi příjemné věci, která mě zaměstnává, a to je moje rodina a hlavně naše dvě děti.

Velmi populární mezi badmintonisty všech úrovní jsou tvoje tréninkové kempy, které pořádáš již 6 let. Jak takový kemp probíhá a jak jsi s celkovou úrovní kempů spokojen ty a jak hráči?

Campy jsou víkendové akce, kde se většinou sejde velká parta lidí, badmintonových hráčů a nadšenců. Musím říct, že jsou stále velmi populární a za to děkujeme. Hráči jsou rozděleni do skupin a současně běží i tři různé tréninky. Proto jsme tam i 4 trenéři. Hodně dbám na to, aby hráči správně zvládli techniku, protože bez ní, nejde dál rozvíjet trénink. Z toho důvodu všichni, kdo jsou s námi poprvé, se mnou prochází badmintonovou techniku. Další důležitou věcí je, že dovednosti hráčů neustále rozvíjíme, to znamená, že mají pokaždé jiné tréninky. Za sebe můžu říct, že mě campy a jejich atmosféra pozitivně nabíjí a i přes to, že jsou pro nás trenéry velmi náročné, mě vždy „nakopnou“ do další práce. Věřím, že hráči to vnímají stejně. Aspoň podle jejich reakcí.

dsc_0612.jpg

Co je pro tebe po skončení kempu největším oceněním a na čem si během kempů dáváš nejvíce záležet?

Největším oceněním pro trenéra je vždy herní pokrok jeho hráčů a to je to, co mi dělá největší radost. Vedle toho i nadšené reakce hráčů. Jak už jsem odpovídal v minulé otázce, velký důraz klademe na techniku, náplň a strukturu tréninku, organizaci a přátelskou atmosféru. Nikdy v naší práci (campy, academy, soustředění) „nešetříme“ na trenérech a s velkou pozorností vždy připravuji náplň campu podle přihlášených hráčů, aby na sebe částečně navazovala a dávala mi tak jako trenérovi smysl. Velký kus práce odvádí i manželka Lenka, která si hráče hýčká skvělou organizací a servisem.

Na začátku sezony 2015/2016 ses stal členem týmu VICTOR a jednou z hlavní tváří značky pro Českou a Slovenskou republiku. Jak jsi spokojen se svým novým vybavením a celkovou spoluprací? 

Musím říct, že změna mi vlila další elán do žil. Spolupráce v mladém a energickém kolektivu je radost. S vybavením VICTOR jsem velmi spokojený. Málo se už ví, že jako junior jsem s VICTOREM hrál a musím říct, že za tu dobu udělal velký pokrok dopředu. Naše spolupráce mi je velmi příjemná a děkuji za ní! I já se snažím být pro značku a kolektiv přínosem.

dsc_0590.jpg

Kdybys měl zmínit tři největší zážitky, které jsi v průběhu své hráčské a trenérské kariéry zažil, jaké by to byly?

Každý titul a medaile potěší. Jsem ten typ, který si pamatuje všechny důležité míče a výsledky. A to i jiných hráčů. Už jako hráč, jsem si úspěchů hodně vážil. Teď jako trenér se můžu radovat dvakrát. Za hráče i za sebe. Je to pro mě určitě víc, než moje hráčské výsledky. Je vždycky skvělé pozorovat, jak se hráč vyvíjí z děcka k třeba dospělému reprezentantovi. A ta cesta mezi, je pro mě obrovským zážitkem. Ale jeden konkrétní zážitek, který mě za chvíli čeká, zmíním. Je to první turnaj mé dcery Adélky. Už teď ve mně hrají emoce. :)

Prozraď nám ještě zajímavost z tvého soukromého života. Který sport si rád zahraješ, když nejsi na kurtu, jaký je tvůj nejoblíbenější způsob relaxace a co ti dělá největší radost?

Protože jsem neustále v pohybu, nejraději relaxuji klidněji. Na prvním místě je pro mě moje rodina, takže spolu trávíme veškerý volný čas. S manželkou si i po devatenácti společných letech máme pořád co povídat a děti jsou naše radost. Rádi chodíme a cestujeme, takže kdykoliv je příležitost, vyrážíme do přírody za sportem nebo poznáním. Mým milovaným sportem je tenis. Jsem v něm statistická a teoretická špička. :)

 

VICTOR - READY TO WIN


Nahoru