Jste zde

Představení Benátek nad Jizerou

O novinkách v týmu Benátek nad Jizerou, který je již druhým rokem sponzorován společností VICTOR se dočtete více v následujícím článku.

Během víkendu 13.-14.10.2012  začíná nový ročník nejvyšší domácí soutěže družstev. Vicemistr - tým BK DELTACAR Benátky n/J se v sobotu 13.10. od 15:00 hod.představí na půdě Slavie TU Liberec.V neděli 14.10. pak od 14:00 hod.přivítá loňský třetí tým tabulky Meteor Praha Radotín.

Benátecký tým se v nové sezoně představí v sestavě: Valeriy Atrashchenkov, Viki Indra Okvana, Petr Jelínek, Jiří Provazník, Petr Martinec, Josef Richtr, Gustiani Megawatisari, Hana Milisová a Denisa Šikalová.

Rozhovor s předsedou klubu - Petrem Martincem

zdroj: www.czechbadminton.cz (12.10.2012)

S jakými ambicemi vstupujete do letošního ročníku extraligy?
Do soutěže jdeme s tím, že bychom chtěli jako posledních 15 let, kdy hrajeme extraligu, bojovat o mistrovský titul. Což potvrzuje, že během posledních 15 let jsme se umístili vždy nejhůře do 3. místa.

Jakou očekáváte kvalitu naší nejvyšší soutěže?
Jak jsem již několikrát uváděl, přední týmy české extraligy snesou porovnání s nejlepšími kluby Evropy, což potvrdil poslední Europe Cup a výsledek Jehnic, stejně tak loňské umístění našeho týmu na stejné soutěži.
Naší extralize by prospělo, aby i ostatní kluby do extraligového týmu investovaly a více se soutěž vyrovnala.
Dále by prospělo, aby českou soutěž mohlo hrát více cizinců než jsou jen povolení dva.

V jakém složení budete nastupovat, kdo by měl být tahounem vašeho týmu, jaké jsou posily a oslabení oproti minulému ročníku?
Kádr opustil Jan Fröhlich, jenž bude hostovat ve švýcarském týmu Yverdon, dále odešla Kateřina Tomalová do Rakouska a Jan Vitvera se vrátil zpět do mateřského klubu Ústí nad Labem. Do týmu přišel mistr Ukrajiny a v současné době 57. hráč světového žebříčku ve dvouhře Valeriy Atraschenkov a juniorská reprezentantka a odchovankyně Denisa Šikalová.
Zbytek kádru zůstal beze změn, včetně obou indonéských hráčů Vikiho Okvany a Gustiani Megawatisari.

Budete v prvním kole kompletní a jaké jsou vaše cíle pro dvě víkendová utkání?
Ano, budeme kompletní jako vždy a do víkendových utkání jdeme s cílem dvakrát zvítězit. V neděli proti Meteoru Praha-Radotín nás však bude čekat velice těžké utkání proti silnému soupeři, které věřím, že zvládneme.

S kým se o víkendu utkáte a na co byste nalákali diváky vašeho utkání?
Věřím, že na naše nedělní utkání proti Meteoru Praha-Radotín, které začíná ve 14:00, dorazí početná skupina našich fanoušků, kteří uvidí velice kvalitní badminton.
Pro ty, kteří nebudou přímo přítomni v našem CR Project badmintonovém centru, bude přenášen live stream na kanálu www.pptvzive.cz.

Pokud byste si měli tipnout, kdo bude hrát o titul a kdo naopak o sestup?
Zatím nevím, neviděl jsem soupisky všech týmů, ale myslím, že tradiční čtyřka Benátky nad Jizerou, Brno-Jehnice, Meteor Praha-Radotín a Dobruška budou hrát o přední příčky.

 

VICTOR - THE WINNING FACTOR


Nahoru